Zamówienie artykułów biurowych

 

Pracuję w niewielkiej firmie, w której prowadzę całe biuro. Mam sporo obowiązków. Do moich zadań należy między innymi, przygotowywanie ofert dla klientów, przyjmowanie i realizowanie zamówień, wystawianie faktur sprzedaży, prowadzenie gospodarki magazynowej, koordynowanie pracy pozostałych pracowników oraz prowadzenie ich dokumentacji jak również dbanie o to aby w biurze niczego nie brakowało.

Wysyłam korespondencję w kopertach o rozmiarze b5

koperta b5Jak co miesiąc jeden dzień przeznaczam na złożenie zamówienia na artykuły biuro. Zaczynam od sporządzenia listy potrzebnych materiałów. W tym celu muszę porozmawiać z każdym pracownikiem aby przekazali mi co potrzebują. Po zebraniu tych danych łącze wszystko w jedno zamówienie. W dzisiejszych czasach na rynku jest wiele firm, które zajmują się zaopatrywaniem biura i mają w swojej ofercie wszystkie potrzebne rzeczy ? nawet meble i krzesła. Istnieje też możliwość zamówienia asortymentu z Internetu. Ja współpracuję z dwoma firmami ? po wysłaniu zapytania i otrzymaniu wyceny zamawiam tam, gdzie jest lepsza cena. W zamówieniu z tego miesiąca znalazły się takie materiały jak: papier ksero, karteczki samoprzylepne, kostki do notowania, długopisy, teczki, skorowidze, koperta b5, koperta b4, koperta bąbelkowa, segregatory, teczki, przezroczyste koszulki i wiele innych. Zamawiamy też kawę i herbatę i firmowej kuchni. Najwięcej zamawiamy papieru do ksero oraz kopert. Najczęściej wybierana przeze mnie koperta b5 ma idealny rozmiar zarówno do wysyłania korespondencji firmowej jak i segregowania w niej różnych dokumentów.

Zamawiam ją w kolorze białym oraz brązowym. Na złożone zamówienie oczekujemy zazwyczaj dwa, trzy dni robocze. Po dostarczeniu przesyłki muszę przeliczyć towar i sprawdzić czy zgadza się z wystawianą fakturą zakupową. Następnie roznoszę pozostałym pracownikom zamówione przez nich materiały biurowe.