Włóknina filtracyjna i zakład lakierniczy

Lakiernia samochodowa to jedno z tych miejsc, gdzie stosuje się wiele szkodliwych substancji dla naszego zdrowia. Zazwyczaj jest to związane również z blacharstwem i ogólnym naprawianiem samochodów. Używa się zatem tam różnych lakierów, klejów, zapraw i tym podobnych substancji.

Jaka powinna być włóknina filtracyjna w ściance lakierniczej?

włóknina filtracyjnaNa pewno trzeba zawsze się zabezpieczać przed działaniem takich substancji. Służą to tego między innymi odzież i obuwie robocze, jak również okulary i maski ochronne. Jednak trzeba również zadbać o odpowiednie wyposażenie takiego wnętrza, żeby dodatkowo usuwać szkodliwe dla nas substancje. Z pomocą przyjdą nam filtry kasetowe. Są to filtry klimatyzacyjne i wentylacyjne, a jak wiadomo dobry przemysł powietrza jest bardzo ważny w takich zakładach nie tylko ze względu na nasze samopoczucie, ale również ze względu an szybsze schnięcie samochodów. Ściana lakiernicza też jest na pewno niezbędnym elementem w takim pomieszczeniu. Dzięki temu drobinki lakieru unoszące się w powietrzu zostając zatrzymane na takiej ścianie i nie osiadają na pozostałych sprzętach, ani na nas samych. Włóknina filtracyjna w niej zamontowana musi być zawsze dostatecznie gruba i mocna, żeby wszystko mogło w nią ,,wsiąkać. Również dobry filtr kartonowy sprawdzi się w takim zakładzie blacharskim i lakierniczym.

Dzięki takim elementom nasz zakład blacharsko-lakierniczy będzie w stanie lepiej funkcjonować. Nie tylko powietrze będzie dzięki temu lepsze i wolne od drobinek lakieru, ale dodatkowo wszystko będzie czystsze i bardziej suche, co jest na pewno bardzo sprzyjające.