Rodzaje Macy i sposoby jej przetwarzania

Rozróżnia się wiele typów Macy w zależności od koloru ich hipokotyli. Bulwy rośliny przyjmują szeroką gamę barw, począwszy od białej a skończywszy na czarnej.

Co istotne, każdy typ Macy wykazuje inne właściwości biologiczne. W sklepie dostępne są 3 rodzaje Macy:
  • żółta,
  • czerwona,
  • czarna.
Maca czarna znana jest ze swoich właściwości energetyzujących i rewitalizujących, poprawia jakość nasienia u mężczyzn, ułatwia przyswajanie wiedzy oraz wywiera korzystny wpływ na pamięć.

Z kolei głównym zastosowaniem Macy czerwonej jest redukcja rozmiaru prostaty przy jego przeroście, a także profilaktyka osteoporozy.

Żółta Maca zmniejsza dolegliwości związane z dysfunkcją hormonalną w okresie menopauzy, wpływa również na poprawę płodności i funkcji seksualnych.
  W ofercie znajdują się również produkty stanowiące niestandaryzowaną mieszankę wszystkich rodzajów Macy.


Typy Macy różnią się między sobą również składem.

Przykładowo czerwona Maca zawiera więcej białek i sodu, natomiast mniej rozpuszczalnych cukrów redukujących, witaminy B2 i żelaza w porównaniu z Macą czarną.Maca może być przetwarzana na wiele sposobów. W ofercie dostępne są preparaty:
  • surowe, suszone na słońcu (zawierające mniej wartościowych glukozynolanów, ulegających termicznemu rozkładowi, niż świeże produkty, posiadające jednak nieco słodszy smak),

  • surowe, liofilizowane tj. suszone poprzez wymrażanie wody (zawierające więcej glukozynolanów niż produkty suszone na słońcu),

  • podgotowywane, suszone na słońcu (o pośredniej zawartości glukozynolanów między produktami surowymi, suszonymi na słońcu i liofilizowanymi),

  • żelatynizowane, suszone na słońcu (łatwiej rozpuszczalne i bardziej przyswajalne przez organizm na skutek rozbicia cząsteczki skrobi).


maca

Maca zaopatruje organizm w naturalne aminokwasy, fitohormony, minerały i witaminy, dla osób, które prowadzą aktywny tryb życia, a ich organizm jest zmuszany do intensywnego wysiłku umysłowego i fizycznego.

wiecej

Dodaj poniżej swój adres e-mail, a będziesz powiadamiany o promocjach i nowościach w ofercie naszego sklepu.

Zapraszamy do sklepu internetowego, w którym mogą Państwo nabyć oryginalne produkty MACA.

Tylko teraz specjalna promocja!

do sklepu
bottom